LAJMI I FUNDIT:

Alexander-Arnold në histori të Ligës Premier për asistime

Alexander-Arnold në histori të Ligës Premier për asistime

Trent Alexander-Arnold është bërë mbrojtësi i parë që ka regjistruar 10 ose më shumë asistime në sezone të ndryshme në Ligën Premier.

Reklama

Anglezi po vazhdon të shkëlqej dhe të bëjë histori me fanellën e klubit nga Anfield.

21-vjeçari krijoi shkëlqyeshëm golin e Liverpoolit kundër Wolves teksa dhuroi një asistim perfekt për Jordan Henderson që shënoi për 1-0 në minutën e tetë.

Këta janë dhjetë mbrojtësit më të vlefshëm në botë - Liverpooli mban primatin
Lexo po ashtu Këta janë dhjetë mbrojtësit më të vlefshëm në botë - Liverpooli mban primatin

Mbrojtësi i djathtë dhuroi asistimin e tij të 10-të të sezonit dhe kështu, u bë mbrojtësi i parë që regjistroi 10 ose më shumë asistime në disa sezone të ligë.

Tani, Alexander-Arnold ka arritur në shifrën e 22 asistimeve që nga fillimi i sezonit të kaluar, që është një më shumë se Lionel Messi.

Alexander-Arnold është pesë asistime pas yllit të Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, i cili ka 15 asistime deri tani këtë sezon.

Natyrisht, rekordi i reprezentuesit të Anglisë i ka bërë tifozët të flisnin në mediat sociale rreth kësaj duke zgjedhur fjalë të mëdha për talentin e Reds. /Telegrafi/