LAJMI I FUNDIT:

Alec Baldwin deklaron se nuk është fajtor për vrasjen e kinematografes Halyna Hutchins

Alec Baldwin deklaron se nuk është fajtor për vrasjen e kinematografes Halyna Hutchins

Aktori Alec Baldwin është deklaruar i pafajshëm për një akuzë për vrasje të pavullnetshme në vrasjen fatale të një kinematografe gjatë një provash në një film në New Mexico.

Dokumentet e gjykatës të dorëzuara të mërkurën tregojnë se Baldwin hyri në gjykatën e rrethit shtetëror në Santa Fe, duke hequr dorë nga një proces gjyqësor që ishte planifikuar të zhvillohej nga distanca me video-konferencë.

Alec, aktori kryesor dhe një bashkë – prodhues në filmin perëndimor “Rust” po drejtonte armën drejt kinematografes Halyna Hutchins gjatë xhirimeve të filmit në tetor të vitit 2021, duke e vrarë atë dhe plagosur regjisorin Joel Souza.


Alec Baldwin

Një juri e madhe në Santa Fe paditi Baldwin në janar pasi prokurorët morën një analizë të re të asaj arme, duke rinovuar një akuzë që prokurorët e ngritën fillimisht dhe më pas e hodhën poshtë në prill 2023.

Alec Baldwin sërish në gjykatë për vrasjen e kinematografes Halyna Hutchins
Lexo po ashtu Alec Baldwin sërish në gjykatë për vrasjen e kinematografes Halyna Hutchins

Baldwin përballet me deri në 18 muaj burg nëse shpallet fajtor.

Halyna Hutchins

Aktori mbetet i lirë në pritje të gjykimit në kushte që përfshijnë mos-mbajtjen e armëve të zjarrit, konsumimin e alkoolit ose largimin nga vendi.

Të njëjtit i ndalohet që t’u kërkojë anëtarëve të kastit ose ekipit të “Rust” të marrin pjesë në një film dokumentar përkatës.

Halyna Hutchins

Vrasja fatale e Hutchins rezultoi në një sërë padish civile, duke përfshirë pretendime të gabuara për vdekje të paraqitura nga anëtarët e familjes së Hutchins, të përqendruara në akuzat se Baldwin dhe prodhuesit e “Rust” ishin të dobët me standardet e sigurisë.

Ylli i famshëm dhe të pandehur të tjerë i kanë kundërshtuar këto pretendime. /Telegrafi/

Alec Baldwin

Në trend Magazina

Më shumë
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Magazina
Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Magazina
Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Magazina
Kalo në kategori