LAJMI I FUNDIT:

Aleati i shkëlqyer në luftën kundër erës së keqe të gojës

Aleati i shkëlqyer në luftën kundër erës së keqe të gojës
(Foto: Pexels)

Më shumë se 50 për qind e popullsisë së përgjithshme përballet me problemin e erës së keqe të gojës – të njohur si halitosis – e cila mund të jetë e sikletshme dhe mund të ketë një ndikim psikologjik te personi.

Ky fenomen shpesh bëhet i dukshëm kur një person ndihet pakëndshëm gjatë një bisede me të tjerët, shpesh duke u përpjekur ta mbulojë problemin duke vendosur grushtin para gojës.

Megjithatë, era e keqe e gojës mund të lindë nga shkaqe të ndryshme, duke përfshirë konsumimin e disa ushqimeve, si qepa, rritja e sekrecioneve nga goja, por shkak mund të jenë edhe sëmundjet metabolike, duhanpirja, konsumimi i alkoolit, si dhe higjiena e dobët e gojës.

Një nga mënyrat natyrale për të hequr qafe erën e keqe të gojës është përmes konsumimit të karotave, të cilat mund të kenë efekt pozitiv në shëndetin oral në disa mënyra.

Pija më e mirë anti-inflamatore për imunitetin dhe që ndihmon në humbjen e peshës
Lexo po ashtu Pija më e mirë anti-inflamatore për imunitetin dhe që ndihmon në humbjen e peshës

Furçë natyrale dhëmbësh

Karotat, për shkak të strukturës së tyre krokante dhe përmbajtjes së lartë të fibrave, mund të veprojnë si një furçë natyrale dhëmbësh, duke ndihmuar në heqjen e pllakave dhe gurëve nga dhëmbët.

Kontribuon në shëndetin e mishrave të dhëmbëve

Karotat janë burim vitaminash, si A, K dhe biotin, të cilat janë çelësi për forcimin dhe përmirësimin e shëndetit të mishrave të dhëmbëve.

Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj
Lexo po ashtu Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Forcimi i dhëmbëve

Përmbajtja e kalciumit dhe fosforit në karota mund të kontribuojë në forcimin e dhëmbëve, ndërsa përtypja e rregullt e karotave mund të ndihmojë në forcimin e kockës së nofullës.

Përveç karotave, disa mënyra tjera natyrale për ta luftuar erën e keqe të gojës, përfshijnë edhe konsumimin e kosit që përmban probiotikë, manaferrat, portokallet dhe pjeprin, të pasur me vitaminë C, si dhe respektimin e rregullave të higjienës orale, si larja e rregullt e dhëmbëve dhe pastrimi me fill.

Gjithashtu, një vizitë te dentisti mund të jetë me rëndësi vendimtare, veçanërisht nëse era e keqe e gojës shkaktohet nga sëmundja periodontale. /Telegrafi/