Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një prej çifteve më të pëlqyer të skenës.

Ata janë mjaft të ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave shpesh ndajnë me ndjekësit fotografi të ndryshme nga përditshmëria e tyre.

View this post on Instagram

Mirmengjes ☀️ #astravel #sunsiyamirufushi

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on Oct 9, 2018 at 12:47am PDT

Së fundmi, në rrjetin social Instagram është bërë virale sfida “10 Years Challenge”, e cila sfidon personazhet në publikimin e fotografive të 10 viteve më parë.

Ndryshe nga të tjerët, Albani dhe Miriami kanë vendosur që të publikojnë një fotografi të zakonshme, të realizuar së fundmi.

Këngëtari Skënderaj ka shkruar “Forever Challenge”, që përkthyer në shqip i bie “Përgjithmonë sfidë”, me çka ka treguar se lumturia dhe dashuria e tyre nuk ka ndryshuar aspak me kalimin e viteve.

View this post on Instagram

#Foreverchallenge

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on Jan 17, 2019 at 1:08am PST

Çifti përndryshe janë prindër të një vajze, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Amelia.

Ata janë mjaft aktivë në muzikë me projekte të shumta muzikore, të cilat janë pritur gjithnjë mirë nga publiku shqiptar. /Telegrafi/