Manuel Neuer ka vendosur që mos ta rinovojë kontratën e tij me Bayern Munichun.

Portieri gjerman ka pasur probleme me drejtuesit e klubit që transferimi i Nubel te Bayerni nga Schalke, por që talenti gjerman do t’i bashkohet bavarezëve në fund të sezonit.

Neuer ka kundërshtuar drejtuesit e klubit për transferimin e Nubel, duke thënë se nuk dëshiron të pushoj në asnjë ndeshje.

Bild tani ka raportuar se 33-vjeçari nuk ka pranuar marrëveshjen e re dy vjeçare nga Bayerni, ku në kontratën e re është një klauzolë me numër të caktuar të ndeshjeve.

Manuel Neuer. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Kontrata aktuale e portierit gjerman me Bayernin skadon në veren e vitit 2021 dhe Neuer mund të largohet qysh tani nga Munichu.

Ky lajm ka alarmuar skuadrat e mëdha evropiane që mund të bëjnë oferta në verë për t’i siguruar shërbimet e gjermanit.

Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Monaco e Arsenal kanë shprehur interesim për të, por aty mbeten edhe Inter e Juventus.

Bayerni mund ta lejoj largimin e portierit të tyre për një shumë prej 20 milionë euro. /Telegrafi/