LAJMI I FUNDIT:

Aksidentohen dy automjete në Kamëz, përfundojnë në spital tre të mitur

Aksidentohen dy automjete në Kamëz, përfundojnë në spital tre të mitur
Foto: Ilustrim

Një ditë më parë dy automjete janë përplasur mes vete në Kamëz.

Në njërin prej automjeteve që drejtohej nga një shtetase, ishin dhe tre pasagjerë të mitur, të cilët si pasojë e lëndimeve trupore janë dërguar në spital.


Sipas njoftimit të Policisë së Shtetit të miturit nuk kanë probleme për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

“Më datë 01.09.2023, në Kamëz, janë përplasur automjeti me drejtues një shtetase dhe pasagjerë tre të mitur, me një automjet tjetër që drejtohej nga një shtetasi Gersi Domi.

Të miturit janë dërguar në spital për kontroll mjekësor, dhe nuk kanë probleme për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftim të Policisë. /abcnews/Telegrafi/