LAJMI I FUNDIT:

Akil Gjakova mbetet në mbajtje deri në vendim të gjykatës

Akil Gjakova mbetet në mbajtje deri në vendim të gjykatës

Është mbyllur seanca dëgjimore ndaj xhudistit Akil Gjakova, i cili akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij, Suela Mumunovic.

Zëdhënësja e Gjykatës së Pejës, Tringa Zhuti, ka bërë të ditur për Telegrafin se seanca dëgjimore është mbyllur dhe se sot nuk do të ketë vendim për Gjakovën.


“Sot nuk pritet të ketë vendim. Gjakovës do t’i zgjatet ndalimi, brenda afateve ligjore, pra do të vazhdohet ndalimi edhe për 48 orë, derisa gjyqtari i rastit të marrë vendimin”, ka thënë Tringa Zhuti për Telegrafin.

Prokuroria në Pejë ka kërkuar një muaj paraburgim për xhudistin kosovar, Akil Gjakova i dyshuar për veprën penale të dhunës në familje.

Akil Gjakova ishte shpallur në kërkim më 16.04.2024 nga Policia e Kosovës duke kërkuar edhe ndihmën e Qytetarëve për të dhënë ndonjë informacion lidhur me vendndodhjen e të njëjtit. I njëjti është arrestuar në pikën kufitare në Vermicë.

Seanca dëgjimore ndaj xhudistit Akil Gjakova do të jetë e mbyllur për publikun
Lexo po ashtu Seanca dëgjimore ndaj xhudistit Akil Gjakova do të jetë e mbyllur për publikun

Ai dyshohet se gjatë vitit 2023 në bazë të deklaratës së bashkëshortes së tij me të cilën është në proces divorci, ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj ndërsa e njëjta kishte raportuar edhe dhunë psikologjike për muajt e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori