LAJMI I FUNDIT:

“Ai ishte një lojtar i tmerrshëm”, Scottie Pippen akuzon Jordanin

“Ai ishte një lojtar i tmerrshëm”, Scottie Pippen akuzon Jordanin

Në një intervistë me Die-Hard Chicago Bulls Fans, Scottie Pippen, i cili formoi dyshen më vdekjeprurëse të NBA me Michael Jordan në vitet 1990, bëri një koment goditës për krahasimin e pafund mes ish-shokut të tij të skuadrës dhe LeBron James.

Reklama

Miqësia e madhe mes Pippen dhe Jordan si duket nuk ekziston më, pasi i parë nuk është se e ka më në qejf legjendën amerikane të basketbollit.

“LeBron James do të jetë lojtari më i mirë nga pikëpamja statistikore që ka luajtur ndonjëherë basketboll”, ka thënë fillimisht Pippen.

“Kam parë Michael Jordan të luajë përpara se të vija te Bulls. Ai ishte një lojtar i tmerrshëm, një lojtar i tmerrshëm për t’u parë”.

“Ishte e gjitha 1 kundër 1, të gjitha goditjet e këqija. Papritur, ne u bëmë një ekip dhe filluam të fitonim gjithçka dhe bota harroi se kush ishte”.

Nuk është se ish-lojtari i Bulls beson se LeBron James është një lojtar më i mirë ose më shumë se Jordani, por kur bëhet fjalë për statistikat, legjenda e Chicagos pranon njëfarë epërsie të James.

“Unë nuk e di kush është më i mirë, është një lojë ekipore”, përfundoi ish-basketbollisti amerikan.

Nuk është hera e parë që Pippen pozicionohet në favor të LeBron. Diçka tronditëse, duke marrë parasysh gjithçka që ai dhe Jordan kaluan te Bulls. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori