Benfica është futur në garë për transferimin e Sergio Agueros, raportojnë mediat nga Portugalia.

Sulmuesi argjentinas do të largohet në qershor nga Manchester City, atëherë edhe kur i skadon kontrata.

Një numër i madh i klubeve janë të interesuara për transferimin e 32-vjeçarit në këtë verë, derisa tani në garë është futur edhe Benfica.

Zyrtarisht Aguero konfirmoi largimin nga City – pesë skuadrat ku mund të transferohet argjentinasi Zyrtarisht Aguero konfirmoi largimin nga City – pesë skuadrat ku mund të transferohet argjentinasi

Sipas asaj që raporton mediumi portugez, Record, klubi ka filluar të planifikojë se si të marrin shërbimet e Agueros.

Me një kontratë trevjeçare dhe një pagë rreth 70 mijë euro në javë, është pothuajse në përpunim e sipër për ta bindur argjentinasin që të kalojë në radhët e tyre.

Por, në garë për Agueron janë edhe klube si, Chelsea, Barcelona, Juventus dhe Inter, e që do të jetë mjaftë e vështirë për Benfikën. /Telegrafi/