LAJMI I FUNDIT:

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Interi vështirë se do të mbrohet në finalen e Ligës së Kampionëve me Manchester Cityn, paralajmëron Sergio Aguero, pasi sipas argjentinasit  ata kanë një nga sulmet më të mira në Evropë.

Reklama

Përballja finale do të zhvillohet në stadiumin Ataturk në Stamboll të shtunën në mbrëmje nga ora 20:00.

Kampionët e Ligës Premier janë favoritët, por ish-sulmuesi i Man Cityt, Aguero e sheh Interin shumë të fortë në një pikë.

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur
Lexo po ashtu Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

“Interi ka sulmues të mrekullueshëm. Po flasim për Edin Dzekon, por duhet të flasim për Lautaro Martinez, i cili pasi ka tejkaluar problemet fizike pas Kupës së Botës, ka qenë kyç për klubin italian dhe nëse shtojmë dhe Romelu Lukakun, shohim fuqinë që kanë”.

“Lukaku sjell shumë lojë fizike, e mban topin shumë mirë dhe përveç që është golashënues, ai dhe asiston. Me pak fjalë, një nga sulmet më të mira të Evropës”, ka thënë Aguero.

Dzeko e ka gjetur rrjetën 14 herë, aq herë sa e ka gjetur Lukaku, por me më pak ndeshje të zhvilluara.

Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet
Lexo po ashtu Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet

Lautaro Martinez e ka të garantuar vendi në sulm, pasi këtë sezon ka shënuar 28 gola dhe ka dhuruar 11 asistime në 56 ndeshje zyrtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori