Agjenti i dyshes së Milanit, Suso dhe Davide Calabria ka ardhur në zyrat e klubit italian për një takim me zyrtarët e Rossonerëve.

Sipas mediumit të njohur Sky Sport Italia, agjenti Alessandro Lucci është në Casa Milan për të trajtuar të ardhmen e dy klientëve të tij.

Suso ka një klauzolë lirimi prej 40 milionë eurosh dhe është lidhur me një lëvizje në Atletico Madrid në ditët e fundit.

Atletico Madridi mund të paguajë 40 milionë për Suson Atletico Madridi mund të paguajë 40 milionë për Suson

Ky medium shpjegon se përfaqësuesi dëshiron të mësojë se si spanjolli do të përshtatet në formacionin 4-2-3-1 të Marco Giampaolos.

Suso është në udhëkryq (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Gjithashtu do të kishte hapësirë ​​për një kontratë të re, e cila eliminon klauzolën e lirimit të tij.

Për sa i përket Calabrias, Sky pret që mbrojtësi të nënshkruajë një marrëveshje të re me Milanin deri në vitin 2024, në vlerë prej dy milion euro në sezon. /Telegrafi/

Davide Calabria (Foto: Getty Images/Guliver)