LAJMI I FUNDIT:

Agjenti i Spinazzolas takohet me Real Madridin, Mbretërit synojnë një shkëmbim me Romën

Agjenti i Spinazzolas takohet me Real Madridin, Mbretërit synojnë një shkëmbim me Romën

Agjenti i mbrojtësi, Leonardo Spinazzola u takua me përfaqësuesit e Real Madridit, me Los Blancos që thuhet se janë duke përgatitur një marrëveshje shkëmbimi për të nënshkruar me lojtarin italian.

Spinazzola, një ish-mbrojtës i Atalantas dhe Juventus, është mbrojtësi i majtë i Italisë në Euro 2020 dhe po shkëlqen në këtë fillim të turneut.


Sipas mediave spanjolle, në veçanti gazetës AS, Real Madridi i ka vënë sytë 28-vjeçarit i cili u zgjodh më i miri në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian javën e kaluar.

Agjenti i tij Davide Lippi thuhet se është takuar me Luis Campos dhe me krahun e tij të djathtë Ludovic Fattizzo në Francë. Campos është ish-drejtori sportiv i Lille dhe po takohej me Lippin në emër të Real Madridit.

Los Merengues thuhet se po përgatisin një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Borja Mayoral, i cili u bashkua me Romën në një huazim dy-vjeçar në vitin 2020.

Marrëveshja erdhi me një detyrim blerje prej 20 milionë eurosh, por Real Madridi do të preferonte të merrte Spinazzolan në vend të parave.

Roma mund ta kishin bërë lëvizjen e Borja Mayoral të përhershme në fund të sezonit 2020-21, por dështuan të aktivizonin klauzolën e tyre.

Zbulohet lista me lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe deri tani në Euro 2020 – Spinazzola sikurse ‘raketë’
Lexo po ashtu Zbulohet lista me lojtarët që kanë arritur shpejtësinë më të madhe deri tani në Euro 2020 – Spinazzola sikurse ‘raketë’

Real Madridi është në kërkim të një mbrojtësi të ri të majtë pasi ata duan të largojnë Marcelon, për të ulur faturën e tyre të pagave në klub.

Spinazzola u bashkua me Romën nga Juventusi në vitin 2019 në një marrëveshje shkëmbimi lojtar plus-para me Luca Pellegrinin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori