Rikthimi i Cristiano Ronaldo-s në vendlindjen e tij Madeira të Portugalisë ka qenë një festë e vërtetë për njerëzit vendas të cilët festuan me idhullin e shtëpisë suksesin e portugezëve në Euro 2016, ku u shpallën kampionë të Europës, pas fitores në finalen ndaj Spanjës.

Cristiano Ronaldo ka lindur në Funchal të ishullit Madeira më 5 shkurt 1985. Cristiano Ronaldo përuroi një muze kushtuar atij në Madeira (Portugali) Autoritetet vendase e kanë nderuar Cristiano Ronaldon, duke i vënë emrin e tij aeroportit të vogël të ishullit. Cristiano ndërpreu pushimet në Ibiza dhe shkoi në vendlindje për inaugurimin e një hoteli dhe të një muzeu që i kushtohet atij.

Reklama
Reklama

Ronaldo do të qëndrojë mes njerëzve të tij deri të dielën në mbrëmje, më pas do të niset për t’u bashkuar Real Madrid në turneun veror.

Reklama

madeira 1

madeira 2

madeira 32