Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Adelina Thaçi-Meta, ditën e sotme (e shtunë) ka marrë dozën e dytë të vaksinës.

Reklama

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi të shpërndarë me fansat në InstaStory.

Ajo po ashtu u ka bërë thirrje të gjithëve që të vaksinohen në mënyrë që të shpëtojnë jetë, pasi ditëve të fundit numri i vdekjeve nga coronavirusi është rritur dukshëm.

Adelina Thaçi (Foto: Instagram)

“U vaksinova edhe me dozën e dytë!. Vaksinohuni edhe ju shpëtoni jetë”, ka thënë ajo.

18 të vdekur nga coronavirusi dhe 1,891 qytetarë të infektuar për 24 orë 18 të vdekur nga coronavirusi dhe 1,891 qytetarë të infektuar për 24 orë

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se sot nga 13.120 testime, 1.891 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Reklama

MSH më tej shtoi se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 18 raste të vdekjes.

Reklama

Në anën tjetër, Qeveria sapo ka miratuar masat e reja në të cilat kthehet ora policore e shkurtohet orari i gastronomisë. /Telegrafi/