LAJMI I FUNDIT:

Adebayor drejt rikthimit në Ligën Premier, tri klube vihen pas tij

Adebayor drejt rikthimit në Ligën Premier, tri klube vihen pas tij

Ish sulmuesi i Arsenalit, Man Cityt dhe Tottenhamit, Emmanuel Adebayor mund të kthehet në Ligën Premier, me klube si Aston Villa, Newcastle dhe Brighton, që janë vënë pas tij.

Reklama

Sulmuesi që kaloi 10 vjet në Ligën Premier me disa klube, ka shënuar 97 gola në 242 paraqitje, ndërsa së fundmi në Angli ishte te Crystal Palace në vitin 2016.

Adebayor së fundmi ka qenë në Turqi te Basaksehir dhe Kayserispor, duke i lënë këtë të fundit në dhjetor të vitit të kaluar me një marrëveshje të dyanshme.

Por tani 35-vjeçari po synon një rikthim në Ligën Premier.

Një mik i tij i tha The Sun se si Adebayor është i prirur të tejkalojë Didier Drogba si golashënuesi më i lartë afrikan në ligë, pasi janë vetëm 29 lojtarë që ka arritur të shënojnë mbi 100 gola në këtë kampionat.

Ai ka 97 gola dhe dëshiron ta prek shifrën e 100 golave. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori