LAJMI I FUNDIT:

Adam Sandler në kërkim të vazhdueshëm të parave në dramën kriminale “Uncut Gems”

Adam Sandler në kërkim të vazhdueshëm të parave në dramën kriminale “Uncut Gems”
(Foto: Screenshot/YouTube/Movieclips Trailers)

Pas realizimit të shkëlqyer të para dy viteve, “Good Time”, vëllezërit Benny dhe Josh Safdie janë kthyer me filmin e ri, “Uncut Gems”, në të cilin rolin kryesor e luan Adam Sandler.

Reklama

Drama misterioze e zhanrit krim sjell tregimin për karizmatikun Haurd Retner, argjendarin nga New Yorku, i cili është në kërkim të vazhdueshëm të përfitimit të madh. Mirëpo, ngjarja bëhet më e tensionuar për shkak se mbledhësit e borxheve e ndjekin hap pas hapi.

Retner në të njëjtën kohë është edhe njeri familjar, prandaj duhet ta baraspeshojë jetën ndërmjet, gruas, fëmijëve, dashnores, punës dhe njerëzve të shumtë që u ka borxhe.

Në këtë film, Sandler vjen në një rol shumë më ndryshe nga që jemi mësuar ta shohim duke luajtur në komedi. Krahas tij, në “Uncut Gems” luajnë edhe Keith Williams Richards, Rommy Kominik, LaKeith Stanfield, Julia Fox dhe shumë të tjerë.

Filmi është dhënë premierë në Amerikë në fund të dhjetorë, ndërsa së shpejti do të nisë shfajen edhe nëpër kinematë tjera nëpër botë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Kate Hudson publikon fotografi e zhveshur në pjesën e sipërme, spikat komenti i vëllait të saj

Magazina
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Bashkëshortja e Albatrit Muqiqit, Egzona shkëlqen me aksesorë e 'Altinbas Kosova'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Magazina
Kalo në kategori