LAJMI I FUNDIT:

Abdixhiku i përgjigjet Isa Mustafës: Më turpëron fakti që një parti si LDK ka mbetur me 12%

Abdixhiku i përgjigjet Isa Mustafës: Më turpëron fakti që një parti si LDK ka mbetur me 12%

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku ka komentuar videot që ka lëshuar së fundmi Lëvizja Vetëvendosje, ku opozitari është i etiketuar.

Ai në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se LVV është në panik, prandaj sipas tij po merret me të kaluarën.


“Ata që dy vite qeverisje nuk kanë çfarë të prezantojnë, prandaj merren me të kaluarën”.

Duke i komentuar deklaratat e Isa Mustafës se “ka njerëz në LDK që turpërohen me të kaluarën e partisë”, Abdixhiku ka thënë se koha është për të mbështetur partinë e jo për kritika.

“Nuk besoj se ka njerëz që turpërohen prej të kaluarës së LDK-së. Unë po shoh njerëz të përkushtuar në LDK. Ne kemi njerëz që po bëjnë çmos që partinë ta kthejnë në vendin e vet. Presim më shumë kontribute, e më pak kritika ndaj LDK-së”, ka deklaruar Abdixhiku.

I pari i LDK-së thotë se  në parti po ftohen shumë njerëz.

“Partia jonë mburret me rugovizëm. Njerëzit vijnë e shkojnë dhe secili lë gjurmët e veta brenda kohës së shkurtër që ka. Mua më turpëron fakti që një parti si LDK ka mbetur në 12% në Kuvendin e Kosovës. Unë po angazhohet që partinë e Ibrahim Rugovës ta kthejë ku e ka vendin”, ka deklaruar Abdixhiku./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Publikohen pamjet kur avokati Sokol Mëngjesi goditet me dorezë hekuri

Publikohen pamjet kur avokati Sokol Mëngjesi goditet me dorezë hekuri

Lajme
Letra drejtuar KiE-së që përplasi Qeverinë dhe Presidencën, çfarë tha Konjufca e çka Osmani

Letra drejtuar KiE-së që përplasi Qeverinë dhe Presidencën, çfarë tha Konjufca e çka Osmani

Lajme
Elshani: Shumë shpejt do të hapet për qarkullim ura e Ibrit në Mitrovicë

Elshani: Shumë shpejt do të hapet për qarkullim ura e Ibrit në Mitrovicë

Lajme
Pasi dështoi shpërndarja e Kuvendit, deputetët e PDK-së e quajnë Kurtin

Pasi dështoi shpërndarja e Kuvendit, deputetët e PDK-së e quajnë Kurtin "mjeshtër të mashtrimit"

Politikë
Vranët dhe me shi

Vranët dhe me shi

Lajme
Sherri ku u plagosën tre persona në Pejë nisi për një veturë “Golf III”

Sherri ku u plagosën tre persona në Pejë nisi për një veturë “Golf III”

Drejtësi
Kalo në kategori