LAJMI I FUNDIT:

18-vjeçari nga Shkupi nën hetime nga Prokuroria, vodhi veturë dhe shkaktoi dy aksidente

18-vjeçari nga Shkupi nën hetime nga Prokuroria, vodhi veturë dhe shkaktoi dy aksidente

Prokuroria Publike Themelore Shkup ka ngritur procedurë hetuese kundër një 18-vjeçari nga Shkupi, për të cilin ekzistojnë dyshimet se ka kryer veprën penale – vjedhje të automjetit, me të cilin më pas ka kryer veprën penale – Vepra të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe veprën penale – Mosdhënien e ndihmës ndaj personit të lënduar në aksident.

“Më 30 gusht, në parkingun para ndërtesës në bulevardin “Brigada e Tretë Maqedonase”, jashtëligjshëm ka marrë automjet që ta shfrytëzojë. Duke e drejtuar automjetin e vjedhur “Alfa Romeo” me targa të Shkupi, në bulevardin “Boris Trajkovski”, i dyshuari nuk iu është përmbajtur rregullave dhe ka rrezikuar trafikun publik dhe e ka vënë në rrezik jetën e njerëzve.


Automjetin e ka drejtuar pa patent shofer, kurse shpejtësia e lëvizjes nuk ka qenë e përshtatur me kushtet e rrugës, dendësinë e trafikut dhe kushteve të tjera të komunikacionit, ka humbur kontrollin ndaj veturës dhe ka dalë jashtë korsisë, në trotuarin e anës së djathtë, ku ka goditur një këmbësor, i cili ka marrë lëndime të rënda dhe ka vdekur më vonë”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Prokurorisë.

Nuk ka dhënë ndihmë mjekësore ndaj të dëmtuarës, ndërkaq ka vazhduar të vozisë ku sërish ka humbur kontrollin dhe ka sulmuar rrethojën e metaltë.

“E ka lënë veturën dhe në këmbë ka lëshuar vendin, duke u fshehur nga organet e rendit”, qëndron më tej në njoftim.

Për shkak se ekzistojnë kushtet që i dyshuari mund të arratiset, ndaj të njëjtit është shqiptuar edhe masa e paraburgimit nga gjykatësi i procedurë paraprake në Gjykatën Penale Shkup.

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Ish-luftëtari i UÇK-së, Remzi Shala në rigjykimin për krime lufte: Nuk jam fajtor

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Kalo në kategori