Feronikeli dhe mesfushori Mentor Zhdrella kanë ndarë rrugët.

Një nga futbollistët më të mirë në vendin tonë, tani e tutje nuk do të jetë pjesë e ish-kampionëve të Kosovës.Arton Berisha, kryetar i Feronikelit i ka thënë KosovaPressit se Zhdrella nuk është pjesë e skuadrës së tyre.

“Mentor Zhdrella nuk është më pjesë e KosovaPressit. Zhdrellës i ka skuadra kontrata me skuadrën tonë, dhe ai nuk do të jetë më pjesë e Feronikelit”, ka thënë Berisha.

Ai ka bërë të ditur se “të premte pasdite do të zyrtarizohet trajneri i ri i ‘Nikelit’”. /KP/Telegrafi/