Granit Arifaj është zyrtarisht pjesë e klubit Liria nga Prizreni.

Ndonëse marrëveshja mes klubit dhe sulmuesit shtatlartë ishte arritur ditë më parë, konfirmimi zyrtar erdhi të shtunën në mbrëmje, pasi palët nënshkruan kontratën njëvjeçare.

Granit Arifaj kalon te Liria Granit Arifaj kalon te Liria

“Jam i lumtur për arritjen e marrëveshjes. Liria është ekip me traditë. Besoj që t’ia shpaguaj besimin”, ka thënë Arifaj pas nënshkrimit të kontratës.

“Njëri ndër sulmuesit qendër më të mirë në Kosovë. Jam i lumtur që arritëm ta sjellim këtë futbollist me vlera”, ka thënë drejtori Erxhan Dana, pas nënshkrimit me futbollistin.

Ditët në vijim priten transferime të reja nga Liria. /Telegrafi/