Sevilla ka arritur marrëveshje me Toulousen për transferimin e sulmuesit, Ben Yedder.

Reklama

Sulmuesi francez, Ben Yedder është futbollisti më i ri i fituesit të Ligës së Evropës.

Francezi 25-vjeçar ka kaluar me sukses testet mjekësore për të finalizuar transferimin te skuadra spanjolle.

Zyrtare: Atletico nënshkruan me super sulmuesin francez (Foto) Zyrtare: Atletico nënshkruan me super sulmuesin francez (Foto)

Ky transferim i ka kushtuar 9 milionë euro Sevillas dhe vjen si zëvendësim i të larguarit drejt Atleticos, Kevin Gameiro.

Ky është transferimi i dytë në sulmin e Sevillas, pas Luciano Viettos, i cili erdhi si huazim nga skuadra e Diego Siemeones. /Telegrafi/