Sevilla ka konfirmuar se Luciano Vietto do të bashkohet me klubin pasi ai kaloi testet mjekësore dhe i është dhënë leje për të filluar trajnimin me andaluzianët.

Reklama

Vietto dukej se është afruar në një transferim të përhershëm në Barcelonë, por raportet këtë javë të fundit kanë parë Sevillan tek kalon katalanasit, në atë masë që sulmuesi po stërvitet me ‘Los Nervionenses’.

“Luciano Vietto ka kaluar testet mjekësore dhe i është dhënë leja nga Atletico për të trajnuar me Sevilla”, thuhet në një lajm zyrtare.

Të gjitha lajmet nga Transferimet Të gjitha lajmet nga Transferimet

22-vjeçari iu bashkua Atletitoc për 20 milionë euro verën e kaluar, por shënoi vetëm tre gola për skuadrën e Diego Simeones.

Reklama

Për këtë është vendosur të bashkohet me Sevillan për një huazim fillestar gjatë një sezoni, me një opsion të blerjes përfundimtare. /Telegrafi/

Reklama

sevilla