LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Roberto Martinez largohet nga Belgjika

Zyrtare: Roberto Martinez largohet nga Belgjika

Roberto Martinez e ka përjetuar keq eliminimin nga Kupa e Botës Katar 2022 dhe ka dhënë dorëheqjen pas barazimit 0-0 ndaj Kroacisë, pasi ky rezultat i eliminoi gara.

Reklama

Martinez mori drejtimin e Belgjikës prej gushtit të vitit 2016, ku pas gjashtë vitesh suksesi më i madh ishte vendi i tretë në Rusi 2018.

“Kjo ishte ndeshja ime e fundit si trajner i Kombëtares. I dhashë lamtumirën lojtarëve dhe stafit”.

“Sot ne ishim përsëri vetvetja, por nuk është kurrë e lehtë të fitosh një ndeshje në një Kupë Bote. Ndeshjen e parë kundër Kanadasë ne e fituam, por nuk ishim vetvetja. Më pas humbëm me meritë ndeshjen e dytë kundër Marokut. Nuk ishim gati për atë sfidë”.

“Sot krijuam shumë raste, por nuk shënuam dot. Nuk kam pengje, largohemi nga Kupa e Botës me kokën lart”, ka thënë  Roberto Martinez

Spanjolli nuk arriti të fitonte dot asnjë trofe të rëndësishëm, edhe pse kishte prej vitesh një brez të shkëlqyer lojtarësh.

49-vjeçari bëhet trajneri i dytë që jep dorëheqjen në Katar 2022 pas argjentinasit Tata Martino./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori