Prishtina ka njoftuar zyrtarisht transferimin e qendërmbrojtësit shqiptar nga Shkupi, Besir Ramadani.

Klubi kryeqytetas ka vazhduar me njoftimin e transferimeve të reja, pasi pas dy zyrtarizimeve gjatë ditës së djeshme, sot (e premte) ka bërë edhe një.

Bëhet fjalë për mbrojtësin 22-vjeçar, Besir Ramadani, i cili ka nënshkruar për dy vite me Prishtinës.

Është vet faqja zyrtare e klubit që ka konfirmuar transferimin e Ramadanit, me këtë të fundit që ka dhënë edhe një intervistë në lidhje me transferimin, ambiciet dhe premtimin.

Të gjitha lajmet rreth FC Prishtina Të gjitha lajmet rreth FC Prishtina

Postimi pa ndërhyrje i Prishtinës

𝙈𝙞𝙧𝙚̈𝙨𝙚𝙫𝙟𝙚𝙣 𝘽𝙚𝙨𝙞𝙧 𝙍𝙖𝙢𝙖𝙙𝙖𝙣𝙞!

Qendërmbrojtësi Besir Ramadani është lojtari i radhës që ka nënshkruar kontratë me klubin më të madh në Kosovë, FC Prishtina.

22-vjeçari nga Shkupi ka firmosur për dy vite me ekipin “bardhekaltër”.

Ramadani në edicionin e fundit ishte pjesë e ekipit shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Struga, e cila garon në elitën e futbollit të shtetit fqinj.

Shkupjani ka regjistruar gjithsej 33 paraqitje sa është aktivizuar te Struga.

Ai karrierë ka bërë edhe te FC Shkupi dhe KF Gostivari derisa më parë i ka mbrojtur edhe ngjyrat e grupmoshave të Maqedonisë së Veriut (deri te U-18), kurse nga më pas është bërë pjesë edhe e Kombëtares së Shqipërisë U-21.

Ramadani për faqen zyrtare të klubit tonë është shprehur i lumtur që është bërë pjesë e FC Prishtinës.

𝐕𝐥𝐞𝐫𝐞̈𝐬𝐢𝐦𝐞𝐭 𝐩𝐞̈𝐫 𝐏𝐫𝐢𝐬𝐡𝐭𝐢𝐧𝐞̈𝐧 – Prishtina është klubi më i madh në Kosovë, klub me traditë dhe me një tifozeri fantastike dhe për këtë arsye vendosa të vijë këtu.

𝐄𝐦𝐨𝐜𝐢𝐨𝐧 𝐢 𝐯𝐞𝐜̧𝐚𝐧𝐭𝐞̈ – Të bartësh fanellën e Prishtinës është privilegj dhe emocion i veçantë, por gjithashtu edhe përgjegjësi e madhe pasi që dihet pesha e kësaj fanelle.

𝐀𝐦𝐛𝐢𝐜𝐢𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐏𝐫𝐢𝐬𝐡𝐭𝐢𝐧𝐞̈𝐧 – Emri Prishtina tregon se ambiciet janë gjithmonë për trofe. Jemi shumë lojtarë të ri në ekip dhe me punën e trajnerit Ismet Munishi besoj se do t’i arrijmë qëllimet.

𝐏𝐫𝐞𝐦𝐭𝐢𝐦𝐢 – Do të jap 200 përqind nga vetja për këtë fanellë për t’i gëzuar tifozët “Plisat” dhe për t’i arritur synimet që janë titulli kampion dhe dalja në garat ndërkombëtare.

/Telegrafi/