Barcelona ka konfirmuar zyrtarisht vazhdimin e kontratës me mbrojtësin e talentuar spanjoll, Oscar Minguez, ndërsa i ka vendosur edhe klauzolë largimi.

Mingueza erdhi si një emër i panjohur në formacionin e Barcelonës, duke pasur besim të ‘verbër’ nga trajneri Ronald Koeman.

21-vjeçari ka zhvilluar 24 paraqitje duke shënuar dy gola dhe bërë dy asistime, ndërsa paraqitjet e tij nuk kanë mbetur pa u vlerësuar nga drejtuesit.

Djelmoshat e Ronald Koemanit: Gjashtë super talente që po i bën gati për dekadën e ardhshme të Barcelonës Djelmoshat e Ronald Koemanit: Gjashtë super talente që po i bën gati për dekadën e ardhshme të Barcelonës

Sot (e premte), Barcelona ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës së Minguezas, të cilit i ka vendosur edhe klauzolë largimi.

“FC Barcelona ka vendosur sot të ushtrojë opsionin e saj për të zgjatur kontratën e qendërmbrojtësit Oscar Mingueza, i cili për këtë arsye do të qëndrojë në klub deri në 30 qershor 2023”.

“Lojtari vendosi lapsin mbi letër në shoqërinë e presidentit Joan Laporta në Ciutat Esportiva”.

“Klauzola e blerjes së katalunasit është caktuar në 100 milionë euro”, thuhet në njoftimin e Barcelonës. /Telegrafi/