LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Mesut Ozil kalon te İstanbul Başakşehir

Zyrtare: Mesut Ozil kalon te İstanbul Başakşehir

Futbollisti i njohur, Mesut Ozil, pasi u largua nga Fenerbahce, karrierën do ta vazhdojë sërish në futbollin turk.

Ai është zyrtarizuar nga klubi İstanbul Başakşehir, që po ashtu luan në elitën e futbollit turk.

Başakşehir fillimisht postoi një deklaratë të presidentit të klubit, Goksel Gumusdag që e kishte thënë për Mesut Ozilin në vitin 2018.

“Mesut Özil është një futbollist shumë i mirë dhe i vlefshëm. Shpresoj që një ditë rrugët e Mesut Ozil dhe klubit tonë të kryqëzohen”, ishin fjalët e tij.

Këto fjalë u shkruan në postimin e parë të bërë nga llogaria e Başakşehir në rrjetet sociale.

Më pas, Başakşehir ka njoftuar për transferimin e Mesut Ozil me një këngë të Tarkan.

Mesut Ozil ka bërë karrierë në klube si Schalke, Ëerder Bremen, Real Madridi dhe Arsenal. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Lavdim Pireva
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori