LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Mbyllen mosmarrëveshjet, Xhaka vazhdon kontratën me Baselin

Zyrtare: Mbyllen mosmarrëveshjet, Xhaka vazhdon kontratën me Baselin

Taulant Xhaka dhe Baseli në ditët e fundit kishin mosmarrëveshje, gjë që u konfirmua edhe në media, por sot klubi ka njoftuar se shqiptari ka vazhduar kontratën deri në vitin 2027.

Reklama

Taulant Xhaka, i cili së shpejti do të jetë 32 vjeç, ka nënshkruar një kontratë të re me Baselin që është e vlefshme deri në verën e vitit 2027.

Mesfushori iu bashkua Baselit në moshën 12-vjeçare, pra nga viti 2003.

Ai ka qenë vetëm një herë në huazim për një vit e gjysmë te Grasshopper, ndërsa me Baselin ka luajtur 346 ndeshje zyrtare.

Presidenti i Baselit, David Degen, ka thënë se janë të lumtur që kanë gjetur gjuhën e përbashkët me lojtarin, pasi ai ka merita të mëdha në sukseset e klubit.

Taulant Xhaka ka thënë se është i lumtur që do të vazhdojë të vesh fanellën e Basel edhe pse fillimisht bisedimet shkuan keq.

“Të gjithë e dinë shumë mirë që për mua nuk ka asgjë tjetër përveç FCB. Të them të drejtën, në fillim u zhgënjeva pak për mënyrën se si shkuan bisedimet”.

“Pasi u ulëm sërish bashkë, tani kemi arritur në një rezultat të lartë dhe jam jashtëzakonisht i lumtur që mund të vesh fanellën kuqeblu sa më gjatë dhe të luaj për këtë klub unik”, ka thënë Xhaka. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori