LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Henry bëhet asistent i Martinezit te Belgjika

Zyrtare: Henry bëhet asistent i Martinezit te Belgjika

Ish-sulmuesi i Francës, Thierry Henry, është emëruar asistent i trajnerit të Belgjikës, Roberto Martinez

Reklama

Këtë lajm e konfirmuar Federata e Futbollit e Belgjikës para disa minutash dhe lajmi menjëherë është bërë kryetemë e medieve botërore.

Henry në të kaluarën ishte pjesë e Arsnealit, Barcelonës , Juventusit dhe Monacos. /Telegrafi/