LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Gjilani transferon portierin Enea Koliçi

Zyrtare: Gjilani transferon portierin Enea Koliçi
Foto: SC Gjilani/Facebook

Gjilani ka njoftuar se kanë transferuar zyrtarisht portierin Enea Koliçi.

Reklama

Portieri nga Pogradeci ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin gjilanas.

Koliçi ka luajtur në Shqipëri dhe Greqi, duke sjell një përvojë të madhe te klubi i Superligës.

Gjilani ka arritur ti sigurojë shërbimet e portierit me përvojë të madhe, Enea Koliçi.

“Ditën e sotme, portieri nga Pogradeci, Enea Koliçi ka nënshkruar kontratë që do ta mbajë atë për dy vitet e ardhshme si futbollist të Gjilanit”, thuhet në njoftimin e klubit kosovar.

ZYRTARE: Enea Koliçi futbollist i GjilanitTiranë, 29 Korrik 2020-Gjilani ka arritur ti sigurojë shërbimet e portierit…

Publiée par SC Gjilani sur Mercredi 29 juillet 2020

Koliçi, prapa vetes ka mjaftë përvojë të madhe ku si futbollist kishte “siguruar” portat e shumë skuadrave nga Greqia dhe Shqipëria”.

“Karrierën e tij si futbollist, Koliçi, e nisi në Iraklis në Greqi, ku përpos skuadrës së lartë cekur ai kishte bërë paraqitje edhe me disa ekipe tjera greke si ajo e Olympiacos Volos, kurse në Shqipëri, Koliçi, kishte luajtur për ekipet e Flamurtarit, Kukësit e Skënderbeut të Korçës.

“Prezantimi i futbollistit të ri të skuadrës kuq e bardh në fanellën e Gjilanit, do të bëhet gjatë ditëve në vijim”, ka shkruar Gjilani në faqen e tyre në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori