LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Gjermania publikon listën finale për Kampionatin Botëror, Sane mbetet jashtë

Zyrtare: Gjermania publikon listën finale për Kampionatin Botëror, Sane mbetet jashtë
LILLE, FRANCE - JUNE 11: Leroy Sane of Germany looks on during a Germany training session at Stade Pierre-Mauray ahead of their opening UEFA EURO 2016 match against Ukraine, on June 12, 2016 in Lille, France. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images,)

Kombëtarja e Gjermanisë ka publikuar listën zyrtare të lojtarëve të ftuar për Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Trajneri i kampionëve aktual të Botës, Joachim Low ka befasuar me lënien në shtëpi të Leroy Sanes.


Sulmuesi i talentuar i Manchester Cityt ka pasur një stinor fantastik në Ligën Premier.

22-vjeçari ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar 19 asistime në të gjitha garat këtë edicion.

Leroy Sane gjatë një ndeshje me fanellën e Kombëtares së Gjermanisë (Getty Images)

Por kjo nuk i ka mjaftuar Lowit që ta lë jashtë listës finale dhe duke çuditur opinionin sportiv në Gjermani me këtë zgjedhje.

Jashtë listës ka mbetur edhe portieri Bernd Leno që pati një stinor fantastik ndërsa është ftuar Manuel Neuer, Marc-Andre Ter Stegen dhe Kevin Trapp për pozitën e portierit.

Dy lojtarët tjerë që kanë mbetur jashtë listës finale janë edhe mbrojtësi Jonathan Tah dhe sulmuesi Nils Petersen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

Ndërkombëtare
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

Messinho dhe gjashtë talentët tjerë të mrekullueshëm që aktualisht janë në radarin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori