LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Fatos Beqiraj te Mechelen në Belgjikë

Zyrtare: Fatos Beqiraj te Mechelen në Belgjikë

Sulmuesi i njohur pejan Fatos Beqiraj është larguar nga Dinamo e Moskës për ta vazhduar karrierën në Belgjikë te Mechelen.

Reklama

Sot 29 vjeçari, Beqiraj është prezantuar para medieve belge me disa transferime të reja të ardhura në klub.

Mësohet se kontrata e sulmuesit me klubin begl është i vlefshme deri në vitin 2021.

Beqiraj edicionin e fundit ka qenë pjesë e Dinamos së Moskës me të cilët ka zhvilluar ën total 60 ndeshje, ndërsa rrugën e rrjetës e ka gjetur plotë 13 herë.

Beqiraj gjatë prezantimit

Beqiraj karrierën e ka filluar te klubi Shqiponja, ndërsa më pas kishte kaluar t Besa ku kishte bërë edhe emër.

Pas besës kapi te Buducnosti në Mal të Zi, ku shkëlqeu dhe vendosi ta veshë edhe fanellën e kësaj kombëtareje.

Beqiraj do ta bartë fanellën me numrin 19

Beqiraj pastaj ka luajtur për Dinamon e Zagrebit disa sezone, për të kaluar edhe një vit në Kinë te Changchun Yatai.

Sulmuesi luajti në Bjellorusi te Dinamo Minsk për të kaluar pastaj te Dinamo e Moskës.

Foto gjatë prezantimit

Beqiraj do të ketë punë të vështirë në Belgjikë pasi që klubi i tij i ri është në pozitën e 15-të dhe kërkon shpëtimin këtë edicion. /Telegrafi/