LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Drita prezanton Festim Alidemën, vjen si huazim nga Slaven Belupo

Zyrtare: Drita prezanton Festim Alidemën, vjen si huazim nga Slaven Belupo

Festim Alidema ka arritur marrëveshje me kampionin aktual, Dritën, që të huazohet për një sezon nga Slaven Belupo.

Reklama

Alidema nuk e kishte gjetur mirë vetën në futbollin kroat, por cilësitë e tij në Superligën e Kosovës i ka treguar me Llapin para një viti.

“Kemi kënaqësinë te ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me lojtarin e njohur Festim Alidema”.

“Drejtori sportiv Valon Zymberi ka njoftuar që parimisht është dakorduar me agjentin e Festimit e me pas edhe me ekipin kroat që Festimi të jetë bardh e kalter për periudhën një vjeçare në formë huazimi”.

“Festimi për një vit ishte pjese e futbollit kroat ne ekipin e njohur Slaven Belupo dhe do të jetë një forcë shtesë në mbrojtjen e titullit kampion, gjithashtu edhe në garat e Europa Ligës që ekipi jonë do ta zhvillojë muajin shtator”, thuhet në komunikatën e klubit.

Drita më parë ka zyrtarizuar edhe afrimin e Ergyn Ahmetit, Arago Jamalit dhe Valmir Azemin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

La Liga
Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori