LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Demiral transferohet te Atalanta

Zyrtare: Demiral transferohet te Atalanta

Merih Demiral ka përfunduar transferimin e tij nga Juventus në Atalanta, në huazim me mundësi blerje, kështu që Cristian Romero mund të bashkohet me Tottenham Hotspur.

Reklama

Efekti domino është në progres dhe vetëm një mbetet për të rënë, pasi sot Atalanta zyrtarisht aktivizoi opsionin e tyre për të blerë Romerom nga Juve për 16 milionë euro – pasi kishte paguar tashmë 2 milionë euro për huazim vitin e kaluar.

Tani reprezentuesi i Turqisë, Demiral është konfirmuar si një lojtar i Atalantës, me zikaltërit që paguajnë 2.5 milionë euro për huazimin, me opsion blerje për 25 milionë euro tjera plus bonuse në fund të vitit.

Juventusi gjithashtu do të mbajë një përqindje të çmimit të shitjes së ardhshme.

E gjithë kjo do të thotë që domino e vetme e mbetur është Tottenham që njofton se kanë blerë Romero nga Atalanta, për 50 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse.

Demiral është një mbrojtës 23-vjeçar i Turqisë, i cili i kushtoi Juventusit 18 milionë euro për të nënshkruar nga Sassuolo në vitin 2019.

Vlen të përmendet se Juve bëri një humbje në transferimin e Romeros në Atalanta, prej 4.8 milionë euro, ndërsa La Dea praktikisht trefishoi investimin e tyre duke e shitur atë te Spurs. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori