Javier Hernandez i njohur si Chicharito është prezantuar si blerja më e re e skuadrës angleze, West Ham.

Reklama

Chicharito është kthyer në Ligën Premier, jo tek Manchester Unitedi, ku luajti disa sezone më parë, por tek West Hamit.

West Ham konfirmon blerjen e Chicharitos (Foto) West Ham konfirmon blerjen e Chicharitos (Foto)

Sulmuesi meksikan ka nënshkruar me Çekanët një kontratë të vlefshme për tri vitet e ardhshme.

Chicharito me fanellën e West Hamit

Transferimi i Chicharitos nga Bayer Leverkuseni i ka kushtuar skuadrës angleze plot 16 milionë funte apo rreth 17.9 milionë euro.

West Ham më herët këtë afat kalimtar kanë transferuar edhe Marko Arnautovicin, Pablo Zabaletan dhe Joe Hartin. /Telegrafi/