LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Benitez emërohet trajner i Dalian Yifang

Zyrtare: Benitez emërohet trajner i Dalian Yifang

Rafael Benitez është emëruar edhe zyrtarisht trajneri skuadrës nga Kina, Dalian Yifang.

Reklama

Strategu spanjoll ditë më parë u larguar nga Newcaslte Unitedi, pas tri vitesh të kaluar aty, për ta vazhduar karrierën në Kinë.

59-vjeçari u largua nga skuadra e Ligës Premier, derisa kontrata e tij kishte skaduar, madje kishte thënë se ata nuk e kishin ndjekur vizionin e tij.

Te Dilian Yifang, ai ka zëvendësuar Choi Kang-hee, që u tërhoq nga stoli për arsye personale, gjersa ka deklaruar se është i lumtur për aventurën e tij të re.

“Pas një rrugëtimi të gjatë, ne fillojmë një aventurë të re. Jam shumë i lumtur ta filloj një projekt të ri me Dilian Yifang”, ka thënë Benitez.

Spanjolli ndër vite ka drejtuar skuadra të mëdha si, Liverpool, Chelsea, Inter dhe Real Madrid, derisa te skuadra kineze do të përfitojë 14 milionë euro në sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Kalo në kategori