0Shares

Klubi i basketbollit Bashkimi është përforcuar edhe me një lojtar të ri.

Soyebo Temi Narcellius është basketbollisti më i ri i klubit prizrenas.

Ekipi i fundit ku u paraqit është Uhud Media të Arabisë Saudite, transmeton Telegrafi.

Narcellius, i cili luan në pozitën e fundorit-organizator, ka pasur një mesatare me 20.1 pikë, 7.1 asistime dhe 7.8.

Theksojmë se ‘Arpagjik’t’ janë në pozitën e tretë të renditjes tabelore të ligës elitare kosovare, ndërsa kanë dy ndeshje më pak se lideri Sigal Prishtina që katër pikë më tepër se prizrenasit që kanë 35 pikë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)