Përfaqësuesja e Zvicrës dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e tretë të Grupit 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Helvetikët janë nikoqir të La Rojas në takimin e vlefshëm për Grupin 2, takim që pritet të zhvillohet ‘Stade de Geneve’ me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Murat Yakin vjen në këtë ndeshje pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para dhe synon pikët e para në këtë edicion të Ligës së Kombeve.

Në anën tjetër, ekipi i Luis Enriques ka barazuar në dy takimet e para dhe synon tri pikët e para për të mbetur në garë për pozitën e parë të grupit.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të paraqiten me formacionet më të mira të mundshme.

Të vendasit nga minuta e parë luajnë edhe dy yjet shqiptare, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Zvicra: Sommer; Widmer, Cömert, Akanji, Rodríguez; Aebischer, Xhaka; Shaqiri, Freuler, Zuber; Embolo

Spanja: Simon; Azpilicueta, Pau Torres, D.Llorente, Alba; M.Llorente, Busquets, Gavi; Sarabia, Morata, Torres;

/Telegrafi/