LAJMI I FUNDIT:

Zola: Conte i mirë sa Mourinho e Guardiola

Zola: Conte i mirë sa Mourinho e Guardiola

Ish ylli i Chelsea dhe kombëtares italiane, Gianfranco Zola, ka deklaruar se trajneri italian Antonio Conte është po aq i mirë sa tekinkët Mourinho dhe Guardiola.

Conte pak ditë më parë u zyrtarizua si trajneri i Chelsea në edicionin e ardhshëm dhe Zola mendon se ai do të jetë i suksesshëm me blutë e Londrës.

Reklama

“Ai është bërë aq i mirë në Itali sa duhet të konsiderohet në të njëjtin nivel si Guardiola dhe Mourinho. Nuk ka fituar gara ndërkombëtare, por ai është një trajner i mirë me një personalitet të fortë. Unë jam i sigurt se ai do të ketë sukses tek Chelsea”, ka theksuar Zola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori