Chelsea ka mposhtur 2-1 Manchester Cityn në kuadër të javës së 35-të në Ligën Premier.

Golat për The Blues i shënuan Hakim Ziyech e Marcos Alonso, derisa për Citizens realizoi Raheem Sterling.

Chelsea ishte skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme 6.89, me Cityn që u vlerësua 6.74.

Chelsea merr fitore spektakolare si mysafir i Manchester Cityt Chelsea merr fitore spektakolare si mysafir i Manchester Cityt

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Hakim Ziyech që ori notën 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Andreas Christensen me vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: