Eden Hazard shënoi golin e parë për klubin e ri që pas transferimit te Real Madridi, ku kjo e fundit triumfoi 1-0 kundër Red Bull Salzburg.

Zinedine Zidane mendon se objektivi kryesor për sezonin e ri është të jetë ekip konkurrues dhe për këtë ka mbështjen e zyrtarëve të klubit.

“Ajo që duam këtë vit është të garojmë”, shpjegoi Zidane për Real Madrid TV. “Ne nuk do të largohemi nga kjo, nëse garojmë, atëherë do të bëjmë gjëra të mira”, tha trajneri francez.

Casemiro dhe Eder Militao u kthyen në veprim pas ankesave për lëndime dhe trajneri francez ishte i kënaqur që me repartin mbrojtës.

“Në fund të fundit, ajo që dëshiron si trajner është që të ketë të gjithë lojtarët në dispozicion”, shtoi ai.

Ndryshe, Reali do të luajë edhe një miqësore të fundit para fillimit të kampionatit të La Ligas, ku të dielën do të takohen me skuadrën italiane të Romës. /Telegrafi/