Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të vazhdojë politikën e tij të shitjes së lojtarëve të skuadrës përpara sezonit 2020-21 në La Liga.

Brahim Diaz tashmë është bashkuar me ekipin e Milanit në Serie A si huazim për një sezon, me James Rodriguez i vendosur për t’u bashkuar me Evertonin në ditët në vijim.

Sidoqoftë, siç tregohet në faqen e parë të edicionit të së shtunës në Diario AS, Zidane po synon të mbledhë deri në 100 milionë nga katër shitje.

Zyrtare: Brahim Diaz prezantohet te Milani Zyrtare: Brahim Diaz prezantohet te Milani

Lojtarët që Zidane synon t’i shesë për të mbledhur fonde janë Gareth Bale, Sergio Reguilon, Mariano Diaz dhe Borja Mayoral.

Reklama

Reguilon është lidhur me një lëvizje në ekipin anglez, Manchester United, pasi u kthye nga një periudhë huazimi për një sezon në Sevilla në 2019-20.

Reklama

Diaz është rreshtuar për t’u bashkuar me Benfican në një huazim për 12 muaj, ndërsa Mayoral është lidhur me Valencian, pasi kaloi dy sezonet e fundit në huazim te Levante.

Gareth Bale mesazh Real Madridit: Klubi po i vështirëson gjërat, duhet të marr një vendim Gareth Bale mesazh Real Madridit: Klubi po i vështirëson gjërat, duhet të marr një vendim

E ardhmja e Bale mbetet çështja më komplekse për Zidane për të zgjidhur në javët e ardhshme, me agjentin e tij Jonathan Barnett që do të diskutojë të ardhmen e yllit uellsian me Florentino Perez javën e ardhshme.

31-vjeçari ka ende dy vjet në kontratën e tij aktuale në Santiago Bernabeu, por Los Blancos thuhet se do të jenë më të hapur për ta lejuar atë të largohet në një transferim falas. /Telegrafi/