Zidane pas golit të parë të Hazardit: Shpresojmë të ketë shumë pas tij

Eden Hazard (Foto: Real Madrid/Twitter)

Zinedine Zidane ndihet i lumtur pas golit të parë të yllit belg, Eden Hazard, me fanellën e Real Madridit.

Real Madridi ka fituar në shtëpi me rezultat 4-2 ndaj Granadas në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në La Liga.

Njëri nga golat e kësaj fitore u shënua nga ylli belg, Hazard, i cili nuk kishte shënuar asnjëherë me Mbretërit që nga transferimi i tij në verë nga Chelsea.

Lexo po ashtu Pritjes i erdhi fundi, Hazard gjen golin e parë me fanellën e Real Madridit - parabolon bukur portierin

Ky gol i Hazardit e ka gëzuar shumë trajnerin Zidane që shpreson që ky të jetë vetëm i pari nga shumë të tjerë që do t’i shënojë belgu me Realin.

“Ne duhet ta shohim Edenin si ky i sotmi, duke luajtur mirë dhe duke shënuar gola”.

Real Madrid 4-2 Granada, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Real Madrid 4-2 Granada, notat e lojtarëve

“Ai e dëshironte atë gol. Ishte i lumtur në dhomën e zhveshjes pas ndeshjes”.

“Shpresojmë që është e pari nga shumë tjerë për të”, ka thënë Zidane pas ndeshjes. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes