LAJMI I FUNDIT:

Zhgënjen Godin: Lazio 2-1 Inter, notat e lojtarëve

Zhgënjen Godin: Lazio 2-1 Inter, notat e lojtarëve
Lazio vs Inter (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lazio ka fituar 2-1 ndaj Interit në derbin që u zhvilluar në kuadër të javës së 24-të në Serie A.

Reklama

Golat për lacianët i shënuan Ciro Immobile dhe Sergej Milinkovic-Savic, ndërsa për Nerazzurët golin e vetëm e realizoi Ashley Young.

Lazio ishte për një nuancë më e mirë, derisa mori notën e përgjithshme 6.76, me Interin që u vlerësua me 6.56.

Lazio vs Inter (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Savic që u notua me 8.5.

Paraqitje tejet të mirë kishte edhe Thomas Strakosha që mori notën 7.0.

Lazio rrëmben pozitën e dytë në Serie A, pas fitores në derbin ndaj Interit
Lexo po ashtu Lazio rrëmben pozitën e dytë në Serie A, pas fitores në derbin ndaj Interit

Në këtë derbi dështimi doli të ishte Diego Godin që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Lazios (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori