LAJMI I FUNDIT:

Zelensky takohet në Kiev me liderët evropianë

Zelensky takohet në Kiev me liderët evropianë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është takuar në Kiev me presidentin francez Emmanuel Macron, kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrin italian Mario Draghi si dhe presidentin rumun Klaus Iohannis.

Reklama

“Ditë e ngjeshur. Takime të rëndësishme”, ka thënë Zelensky në kanalin e tij zyrtar në Telegram, ku u shpreh i kënaqur për vizitën që ia kanë bërë liderët evropianë, transmeton Telegrafi.

Scholz: Irpini dhe Bucha simbol i mizorisë së paimagjinueshme 
Lexo po ashtu Scholz: Irpini dhe Bucha simbol i mizorisë së paimagjinueshme 

Ndryshe presidenti francez pas vizitës në Irpin, tha para gazetarëve se Rusia ka kryer krime lufte në Ukrainë.

E kancelari gjerman theksoi se Irpini dhe Bucha, janë simbol i mizorisë së paimagjinueshëm të luftës ruse. /Telegrafi/