LAJMI I FUNDIT:

Zelensky nënshkruan dokumentin me të cilin aplikon për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian

Zelensky nënshkruan dokumentin me të cilin aplikon për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian

Agjencia e lajmeve Reuters, raporton se presidenti Volodymyr Zelensky, ka nënshkruar dokumentin me të cilin aplikon për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian.

Reklama

Madje është publikuar fotografia e momentit të nënshkrimit të dokumentit, si dhe dokumenti i cili ka nënshkrimin e kryeministrit Zelensky.

Madje lajmin për dokumentin e nënshkruar me të cilin bën kërkesë për anëtarësim në BE, e ka konfirmuar edhe korrespondenti i Sky News, Adam Parsons.

Ndryshe pak qaste më parë është raportuar se kanë përfunduar bisedimet mes delegacionit ukrainas dhe atij rus, që u organizua përgjatë kufirit me Bjellorusinë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori