LAJMI I FUNDIT:

Zëdhënësi i Putinit u fotografua me “një orë 6 milionë dollarëshe në dorë”

Zëdhënësi i Putinit u fotografua me “një orë 6 milionë dollarëshe në dorë”

Dimitry Peskov është zëdhënës i qeverisë ruse dhe një ndër figurat më besnike të presidentit Vladimir Putin.

Reklama

Konferencat e përditshme zyrtarit rus janë bërë rutinë, me një sërë pretendimesh dhe mohimesh që tërheqin pa ndryshim skepticizëm të gjerë që shpesh kalon në tallje të plotë.

Megjithatë, ai mbetet një figurë kyçe dhe nëse duhen besuar raportet rreth çmimit të orës së tij, një aleat shumë i paguar gjithashtu.

Ish-ambasadori amerikan në Rusi, Michael McFaul ka shkruar në rrjetet sociale se ai ka në dorë një orë ka vlerë gjashtë milionë dollarë.

“Ndihmësi i Putinit, Peskov, mban një orë 6 milionë dollarëshe! Kush e bën këtë? Pse rusët nuk mërziten më shumë për këtë? Ndonjëherë, do të doja që të kishte më shumë komunistë të vërtetë në Rusi, që shtynin për një revolucion të bazuar në klasa kundër këtij regjimi të lashtë të korruptuar”, ka shkruar ai në Twitter.

Ndryshe, Peskov raportohet se ka pasuri multi-milionëshe dhe është një ndër politikanët më pasur në Rusi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Amerika
Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Evropa
Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Evropa
BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Amerika
Kalo në kategori