LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen ndeshjet e para për turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final

Zbulohen ndeshjet e para për turneun e CS:GO – BLAST Premier Spring Final
(Foto: HLTV)

BLAST ka njoftuar ndeshjet fillestare së bashku me orarin për BLAST Premier Spring Final 2023, turneu i cili do të mbyllë sezonin e parë të konkurrencës së nivelit të parë në CS:GO.

Reklama

Ngjarja do të zhvillohet në Uashington të Shteteve të Bashkuara, nga data 7-11 qershor.

Tetë skuadra do të garojnë për një grup çmimesh prej 425.000 dollarësh në BLAST Premier Spring Final.

Gjithashtu fituesi i këtij turneu do të kualifikohet për turneun BLAST Premier World Final 2023.

Favoritët kryesor për ta fituar çmimin e madh, janë Vitality, të cilët renditen në vendin e parë në ranglistën botërore, dhe gjithashtu fituan Majorin e fundit në Paris.

Ky është orari për ndeshjet e para që do të zhvillohen në BLAST Premier Spring Final:

16:00 Vitality – Imperial
19:00 G2 – Cloud9
22:00 Heroic – Complexity
01:00 FaZe – Astralis

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori