LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen dy strategjitë e PSG-së për ta mbajtur Mbappen në Francë

Zbulohen dy strategjitë e PSG-së për ta mbajtur Mbappen në Francë

Në më pak se një muaj, Kylian Mbappe do të jetë në gjendje të negociojë lirshëm me klubet që duan ta transferojnë atë. Kjo do të thotë se Paris Saint-Germain ka më pak se një muaj për të siguruar nënshkrimin e tij për vazhdimin e kontratës, për ta mbajtur atë në dhomën e zhveshjes ose të paktën për të shmangur rrezikun që ylli i madh i futbollit botëror të largohet nga klubi në fund të sezonit si i lirë.

Sulmuesi ishte tashmë një herë në një situatë të tillë, shumica e mediave botërore e transferuan te Real Madridi, ku ai ende po lëviz dhe më pas PSG bëri një ofertë që lojtari nuk mundi ose nuk deshi ta refuzonte. Sipas The Times, ishte si vijon: Mbappe mori 125 milionë euro për të nënshkruar kontratën dhe një zgjatje trevjeçare me një pagesë të premtuar prej 250 milionë euro.

Lojërat Olimpike

Dy talentët që mund të çojnë tifozët e Real Madridit në botën e fantazisë: Mbappe dhe Haaland në 'Santiago Bernabeu' në vitin 2024
Lexo po ashtu Dy talentët që mund të çojnë tifozët e Real Madridit në botën e fantazisë: Mbappe dhe Haaland në 'Santiago Bernabeu' në vitin 2024

Në Paris shpresojnë t’ia dalin sërish një plani të tillë dhe përveç parave të mëdha, siç shkruan AS, janë edhe dy strategji me të cilat duan të bindin sulmuesin 25-vjeçar që të qëndrojë. Njëra është Lojërat Olimpike në Paris dhe tjetra është mundësia për t’u bërë golashënuesi më i mirë i kampionatit francez të të gjitha kohërave.

Me golin që shënoi ndaj Le Havre, Mbappe arriti në 179 gola në Ligue 1, në 230 ndeshje të luajtura. Ai shënoi 16 për Monacon, dhe pjesën tjetër në 189 ndeshje për PSG. Mbajtësi i rekordeve është Delio Onnis, i cili shënoi 299 gola në 449 ndeshje midis viteve 1971 dhe 1986.

Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen
Lexo po ashtu Rrugë e hapur për Real Madridin? PSG heq dorë nga beteja financiare për Mbappen

Vendimi në fillim të vitit

Fakti që Mbappe ka lindur në Paris dhe është rritur në Bondy aty pranë dhe që Lojërat Olimpike do të zhvillohen në Paris vitin e ardhshëm, janë asete të tjera në të cilat PSG po mbështet. Mbappe kështu mund të performojë në shtëpi si një nga tre lojtarët mbi 23 vjeç.

Muajin e kaluar, Mbappe tha se do të respektonte vendimin e klubit, i cili shqetësohet për paraqitjen e tij të mundshme në Lojëra, por PSG është gati ta lejojë atë. Vendimi i francezit pritet në fillim të vitit të ardhshëm. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori