LAJMI I FUNDIT:

Zaha kërkon largimin nga Crystal Palace, Man United tenton rikthimin e tij në Old Traford

Zaha kërkon largimin nga Crystal Palace, Man United tenton rikthimin e tij në Old Traford

Wilfried Zaha prej dy vitesh është njëri nga sulmuesit më të kërkuar në Angli.

Reklama

Sulmuesi i Crystal Palace ka bërë paraqitje të mira me ekipin londinez dhe ishte objektiv i skuadrave të mëdha.

Ishte vet klubi Palace që nuk lejuan largimin e tij, por duket se dëshira e lojtarit tani është ta bëj një hap para në karrierë.

28-vjeçari ka kërkuar largimin nga skuadra londineze në verë, pasi për të ka kërkesa të mëdha.

Manchester United po shihet si skuadra favorite për të nënshkruar me lojtarin dhe vet Zaha e pëlqen idenë për tu rikthyer në Old Traford.

Zaha kaloi tri vite si lojtar i Djajve të Kuq, mes huazimeve te Palace pasi nuk arriti të bëhej titullar në Old Traford.

Djajtë e Kuq tani janë në gjendje të shpenzojnë 50 milionë euro për ta rikthyer sulmuesin në Manchester.

Autori i nëntë golave këtë edicion me Crystal Palace po ndiqet edhe nga skuadrat tjera të mëdha si Milan, PSG dhe Arsenal. /Telegrafi/