LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Sergio Busqutes, Jordi Alba dhe Luis Suarez, që të tre iu bashkuan Lionel Messit në MLS tek Inter Miami gjatë 12 muajve të fundit, dhe ky ribashkim i lojtarëve të Barcelonës mund të infiltrohet nga një ikonë e Real Madridit këtë verë.

Kjo për shkak se klubi me bazë në qytetin e Floridas, ka shprehur interesim për të nënshkruar me kapitenin e ‘Los Blancos’ Nacho Fernandez.

Sipas Relevo, Inter Miami do të ishte shumë i interesuar për të nënshkruar me Nachon, i cili është i etur që të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas largimit nga Real Madridi.

Pritshmëritë gjatë javëve të fundit kanë qenë se ai do të largohet në fund të sezonit aktual, ndonëse asnjë konfirmim zyrtar nuk është dhënë deri më tani.

Nacho nuk do të ishte në gjendje që të fitonte para aq shumë sa bën tek Real Madridi tani, ani pse Inter Miami po synon që ta bëjë atë njërin prej lojtarëve më të paguar të ekipit.

Gjatë ditëve të fundit, dyshime të mëdha janë ngritur lidhur me largimin e mundshëm të Nachos nga Real Madridi.

Megjithatë, është lënë të nënkuptohet se asnjë vendim nuk do të merret të paktën deri pas finales së Ligës së Kampionëve, pasi 34-vjeçari nuk dëshiron që të shkaktojë shpërqendrime të panevojshme./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori